niedziela, 18 października 2015

Relacja z warsztatów artystycznych dla dzieci "Poznajemy Polskę"

Dzisiaj po wakacyjnej przerwie rozpoczęły się artystyczne warsztaty dla dzieci z cyklu "Poznajemy Polskę" z My Little Craft World. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu i będziemy podróżować po różnych polskich miastach. W listopadzie dzieci odwiedzą królewski Kraków, ozdobią Smoka Wawelskiego lub Lajkonika oraz spróbują  krakowskiego precla. W grudniu udadzą się do Warszawy, poznają legendy warszawskie, wykonają pracę plastyczną - warszawską Syrenkę.


Zajęcia rozpoczęły się zabawą z chusta animacyjną, która przeniosła nas w podróż samolotem z Cork do Krakowa, gdzie przywitał nas krakowski hejnał.


Dzieci poznały gdzie na mapie leży Kraków, Warszawa, Tarnobrzeg i inne miejsca które odwiedziły w Polsce i w których odwiedzają swoje babcie i dziadków.


Podczas dalszej podróży pociągiem dojechaliśmy na północ Polski, nad Morze Bałtyckie. Dzieci brały udział w zabawie z chustą animacyjną robiły fale małe i duże oraz łowiły ryby.


Następnie wsiedliśmy do łodzi i popłynęliśmy w dół Wisły z piosenką "Płynie Wisła, płynie".  Dotarliśmy do Warszawy, stolicy Polski. Dzieci poznały herb Warszawy oraz najważniejsze zabytki: Zamek Królewski, Pomnik Króla Zygmunta i Pałac w Łazienkach.


W drugiej części zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną, ich zadaniem było wyklejenie drewnianej mapy Polski kaszą jęczmienną.


Kiedy mapka była już wyklejona dzieci miały do wyboru dwie opcje, pomalowanie jej według krain geograficznych z zaznaczeniem rzeki Wisły i Odry,


lub w kolorach polskiej flagi.


W trakcie poczęstunku mali artyści obejrzeli 6-minutowy film "Polak Mały", który opowiadał jak wygląda godło Polski, co symbolizują czerwień i biel na polskiej fladze i dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią.


Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe teczki.


 W teczkach tych dzieci będą kolekcjonowały pamiątki z podróży z poszczególnych miast.


Każde dziecko podpisało dziecko swoją teczkę literkowymi puzzlami.


Pierwszą pamiątką do teczki z dzisiejszych warsztatów, które dzieci otrzymały była książeczka  z naklejkami "Podróże Eurofranka - Polska"


Po zakończonej podróży powróciliśmy do Cork, gdzie na dzieci czekali już rodzice :)


Następne zajęcia odbędą się 22 listopada b.r, tym razem wybierzemy się do królewskiego Krakowa, odwiedzimy smoka Wawelskiego, Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki i inne zabytki.
Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ