niedziela, 25 października 2015

Zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych

My Little Craft World zaprasza wszystkie Dzieci na II Bal Wszystkich Świętych, w sobotę 31 października b.r. od godz. 16:00 w hotelu Maldron w Cork.  O pierwszym balu można przeczytać tutaj: LINK, a tutaj: LINK o organizowanym przez nas Walentynkowym Balu Karnawałowym.

Chcemy, aby ten bal był alternatywą dla Halloween, a jednocześnie przybliżył polskim dzieciom irlandzką historię, czemu będzie służyło przypomnienie postaci św. Ciaran z Clonmacnoise  który  jest jednym z Dwunastu Apostołów Irlandii, wybitnych mnichów żyjących w VI wieku.

Święty Ciaran urodził się w 516 roku w irlandzkim Connacht, jako syn cieśli i budowniczego rydwanów, Beoita. Jako chłopiec pobierał nauki w opactwie Clonard, gdzie z czasem stał się jednym z najlepiej wykształconych mnichów.  Około roku 534 udał się do Inishmore na wyspach Aran, gdzie siedem lat spędził żyjąc w pustelni i pobierając nauki u św. Endy. W tym czasie otrzymał święcenia kapłańskie. Pewnego dnia on i  jego nauczyciel mieli tą samą wizję "Wielkiego Drzewa"  po której św. Enda  polecił  Ciaranowi wybudować kościół i klasztor w środku Irlandii.

Zobaczyli oni wielkie owocowe drzewo, rosnące nad brzegiem strumienia w środkowej Irlandii. Owoce tego drzewa opasały morze wokół Irlandii a ptactwo przenosiło je za wielką wodę. Nauczyciel, Enda tak interpretował Ciaranowi wizję:
" Wielkie drzewo to Ty Ciaranie, bo jesteś wielki w oczach Boga i wszystkich ludzi. Cała Irlandia będzie chroniona przez łaskę w Tobie, karmiona przez Twoje modlitwy i Twój post. Idź do centrum Irlandii i znajdź swój Kościół nad brzegiem strumienia".W trakcie balu odbędą się:
- anielskie warsztaty artystyczne (nie ma limitu wiekowego);
- konkursy;
- loteria;
- zabawy ruchowe;
- tańce;
- wybór króla i królowej balu;
Dzieci odwiedzi również gość specjalny - św. Ciaran który opowie swoją historię

Uczestnicy balu proszeni są o przebranie się za wybraną przez siebie Świętego, Świętą lub Anioła, postacie biblijne albo inną pozytywną postać, jak np.: królowe, królowie, książęta, rycerze, panie w zbroi (jak Joanna d'Arc), itp.

Zapisy: craftworldcork@gmail.com (proszę podać imię i nazwisko oraz wiek dziecka)
Wstęp na bal 7 euro

Serdecznie zapraszamy!