poniedziałek, 14 września 2020

Warsztaty dla dzieci Poznajemy Polskę w czasie pandemii

 Szanowni Państwo,


Po przerwie związanej z koronawirusem zapraszamy ponownie na nasze warsztaty.

Jeżeli chcą Państwo żeby Wasze dziecko miało kontakt z językiem polskim, poznawało polskie miasta, zwyczaje i tradycje, to zapraszamy na nasze warszaty "Poznajemy Polskę", podczas których dzieci będa wykonywały różnymi technikami ciekawe prace plastyczne. Ponadto poznają polskie legendy oraz związane z danym miastem zabytki i ciekawostki.  Zajęcia odbywały się będą raz w miesiącu.
To jedyny takie warsztaty w całej Irlandii.

Proponujemy Państwu 3 formy zajęć:

1. zajęcia stacjonarne w reżimie sanitarnym w małej grupie /do 5-ciu dzieci/. Każdy uczestnik zajęć otrzyma książeczkę "Legendy polskie" o Sopocie, Sandomierzu, Rzeszowie, Kielcach i Mikołajkach. Czas trwania 2 godziny.  Koszt: 45 euro płatne z góry za 3 zajęcia /opłata jest bezzwrotna, w razie choroby dziecka do odbioru będzie instrukcja do zajęć oraz materiały/  lub 20 euro za pojedyncze warsztaty, jeżeli będą wolne miejsca /opłata jest również bezzwrotna, pobierana przy zapisie dziecka na zajęcia, w razie choroby dziecka do odbioru będzie instrukcja do zajęć oraz materiały/.

2. zajęcia online na żywo lub otrzymają Państwo link to zajęć do odtworzenia w dowolnym terminie oraz wszystkie potrzebne materiały. Koszt: 5 euro za zajęcia, przy osobistym odbiorze materiałów lub doliczymy koszt wysyłki. Czas trwania: 45 minut

3. zajęcia u Państwa  w domu. Czas trwania 1 godzina, koszt zajęć to 12 euro od osoby przy minimalnym udziale 5 dzieci. Dojazd do 15 km - bezpłatny.

Dla rodzeństwa zniżka w wysokości 20%.


PLAN ZAJĘĆ

WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK
Rzeszów
Rzeszów to stolica położonego w południowo-wschodniej części Polski województwa podkarpackiego. Miasto otrzymało prawa miejskie już w 1354 r. Nazwa Rzeszowa natomiast wywodzi się od słowiańskiego imienia RZESZ lub RZECH.To tam znajduje się MUZEUM DOBRANOCEK można w nim podziwiać eksponaty ze zbiorów Wojciecha Jamy, kolekcjonera i pasjonata bajek i komiksów. Muzeum dysponuje lalkami z filmów kukiełkowych, a także przedmiotami związanymi z popularnymi niegdyś dobranockami.
Podczas zajęć dzieci wykonają maskotkę pingwin pik-pok z legalnej dobranocki.

LISTOPAD

Kielce
Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego w południowo-środkowej Polsce to w tym mieście znajduje się najstarsze i największe Muzeum Zabawek i Zabawy w Polsce. Podczas zajęć uczestnicy poznają legendę "Jak powstały Kielce" oraz skąd się wzięły czarownice świętokrzyskie? Poznają tajniki produkcji majonezu kieleckiego oraz poznają przysmak świętokrzyski. Podczas zajęć plastycznych wykonują czarownice świętokrzyską.

GRUDZIEŃ

Kraków
Dawna stolica Polski to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w naszym kraju, podczas zajęć uczestnicy poznają krakowskie legendy oraz wysłuchają hejnału z wieży mariackiej.Podczas zajęć plastycznych wykonują swój własny witraż.

ZAPISY DZIECI 
zgłoszenia na warsztaty proszę wysyłać na emaila craftworldcork@gmail.com podając która opcja zajęć Państwa interesuje. Terminy zajęć stacjonarnych będą ustalone dla poszczególnych grup według Państwa terminu dostępności.