poniedziałek, 14 listopada 2016

Warsztaty dla dzieci "Poznajemy Polskę" - Bukowina Tatrzańska

W niedzielę 13 listopada b.r. odbyły się kolejne zajęcia z MyLittleCraftWorld.com z cyklu "Poznajemy Polskę".  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci zrobiły kokardy narodowe. Następnie "odwiedziły" "Bukowinę Tatrzańską i każdy z małych artystów przygotował własny obraz z górskim krajobrazem wykonany na desce metodą decoupage.Na zajęciach nauczyłam dzieci jak zrobić kokardę narodową, dla niektórych dzieci okazało się to nie lada wyzwanie.


Z dwóch czerwonych pasków papieru złożyliśmy harmonijkę następnie dzieci przykleiły białą i czerwoną wstążkę oraz godło Polski. I tak powstały piękne kokardy narodowe.


Następnie każde dziecko wykonało swój obraz z Bukowiny Tatrzańskiej.


Deskę dzieci pomalowały na biało a boki deski na czarno. Następnie czarne brzegi zostały pomalowane lakierem do spękań dzięki czemu po położeniu kolejnej warstwy białej farby pokazały się spękania imitujące stare drewno.


Po zajęciach każde dziecko otrzymało również książeczkę" "Album z Naklejkami - Polska", który przybliża młodym czytelnikom polskie miasta i ich zabytki jak również polską przyrodę.


Więcej zdjęć z zajęć można zobaczyć TUTAJ