środa, 23 marca 2016

Warsztaty Kuchnia Malucha - Wielkanocne Śniadanie

W niedzielę 20 marca b.r, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, My Little Craft World zaprosiło wszystkie dzieci na warsztaty  kulinarne:  "Kuchnia Malucha".

Warsztaty prowadziła pani Ewa Piwońska, dla której gotowanie jest pasją a dzięki doświadczeniu zdobytemu  w najlepszych restauracjach  w Cork - kuchnia nie ma dla niej tajemnic.


Na warsztatach dzieci wykonały 3 jajka faszerowane pieczarkami, papryką oraz twarożkiem, które potem ozdobiły według własnego uznania.


Kolejnym zadaniem dzieci było pokrojenie warzyw: marchewki, pietruszki, ogórki do tradycyjnej sałatki jarzynowej. Zadanie to okazało nie zawsze proste dla wszystkich, ale dzięki pomocy innych uczestników zajęć wszystkie warzywa zostały pokrojone. Każde z dzieci dobierało dodatkowe składniki według swojego uznania, do wyboru były kukurydza, groszek itp.


Po przygotowaniu i ozdobieniu sałatki dzieci wykonały dwie świąteczne kanapki: wielkanocnego baranka z twarożku, oliwek i zielonego ogórka,  oraz wielkanocnego zajączka z serka żółtego, rzodkiewek i szczypiorku.


Na koniec zajęć każde dziecko posiało wielkanocną rzeżuchę którą miało hodować i podlewać w domu, tak aby wyrosła na święta.


Na zajęciach dzieci poznają nowe smaki, mogą skosztować wszystkich produktów z których przygotowują posiłki a co najważniejsze nawet "niejadki" mogą polubić zdrowe warzywa, owoce, serki itp.


Na naszych warsztatach dzieci nabywają również umiejętności dzięki którym mogą pomagać rodzicom w kuchni :)Więcej zdjęć z zajęć można zobaczyć TUTAJ 
Kolejne zajęcia odbędą się już 3 kwietnia b.r. na które już serdecznie zapraszamy małych kucharzy.