piątek, 27 marca 2015

Wielkanocne warsztaty

W sobotę 21 marca odbyły się kolejne warsztaty My Little Craft World dla dzieci. Tym razem z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych dzieci wykonały ozdoby świąteczne oraz kartki.

Zajęcia jak zawsze rozpoczęły się zabawą z chustą animacyjną. Tym razem dzieci za zadanie miały wtoczyć piłeczki - pisanki do otworu w chuście czyli naszego koszyczka, tak aby się one nie rozbiły czyli nie wypadły poza chustę. Zabawa ta sprawiła dzieciom ogromną radość zwłaszcza naszej najmłodszej 2 letniej uczestniczce.


 Po wspólnej zabawie dzieci zajęły miejsca przy stoliku i rozpoczęły kreatywne tworzenie wielkanocnych ozdób.


Z pomponów dzieci wykonały szarego zajączka, żółte kurczątko lub fioletowego baranka.
Następnym zadaniem które dzieci wykonały były świąteczne kartki wyklejane kolorową bibułą oraz ozdabiane świątecznymi stempelkami.
 

Po ukończeniu swoich prac dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz przeniosły się w pasjonującą podróż w czasie z opowiadaniami Mądrej Myszy pt. "Dawniej i dziś. Jak żyły dzieci przed stu lat, a jak żyją dzisiaj" Dzieci poznały jak się żyło ich rówieśnikom sto lat temu, jak było w domu a jak w szkole, jakie ubrania nosiły dzieci, czym się bawiły.


W drugiej części zajęć artystycznych dzieci wykonały wielkanocny recycling czyli kogucika lub kurkę z opakowań po jajkach. Zwykłe szare opakowania zostały ozdobione kolorowymi piórkami i przemieniły się w cudowne prace.


Na zajęciach młodszym dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy aktywnie włączyli się w pracę z dziećmi. Wspólnie spędzony czas i praca z dziećmi dały wspaniałe efekty i powstały piękne prace. Dzieci na naszych zajęciach poznają różne materiały plastyczne, które nie zawsze mają w domu, dzięki którym rozwijają swoje podstawowe umiejętności plastyczne. Również poprzez dostarczanie dzieciom akcesoriów, materiałów, narzędzi oraz wskazywanie na różne możliwości ich wykorzystania rozwijamy u dziecka pomysłowość i wyobraźnię.

Po warsztatach plastycznych dzieci wzięły również w zabawie ruchowej "Jajo kurze" która wymagała małej gimnastyki ciała.


Na koniec zajęć dzieci wraz ze swoimi pracami ustawiły się do wspólnego zdjęcia.


Więcej zdjęć z zajęć można zobaczyć TUTAJ.

Następne zajęcia odbędą się 11 kwietnia. Zapraszamy wszystkie dzieci.