niedziela, 8 marca 2015

Warsztaty artystyczne - irlandzkie symbole

W sobotę, 7 marca b.r,  odbyły się kolejne tym razem  już 18 warsztaty artystyczne dla dzieci w Cork. Tematem zajęć z okazji zbliżającego się święta Dnia Świętego Patryka były irlandzkie symbole.
Dzieci miały za zadanie do wyboru ozdobić irlandzkie symbole takie jak: skrzata Leprechaun lub koniczynę, przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi, która jest także jednym z symboli związanych tradycyjnie z Zieloną Wyspą.


Według legendy o św. Patryku, wykorzystał on tę roślinę aby wyjaśniać pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmat o Trójcy Świętej. Nie mogli oni zrozumieć, jak to jest możliwe, że są Trzy Osoby Boskie, a jednocześnie są one jednym Bogiem.


Dzieci swoje prace ozdabiały różnymi technikami plastycznymi, takimi jak: wydzieranki z bibuły czy ozdabianie kolorową masą plastyczną,


Wszystkie dzieci starannie ozdabiały swoje prace, tworząc prawdziwe irlandzkie symbole.


Powstały irlandzkie skrzaty Leprechauny 


oraz  koniczynki


Po artystycznej pracy dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz wysłuchały legendy o świętym Patryku i poznały legendę o Leprechaunie.


 Na zajęciach dzieci poznały również barwy irlandzkiej flagi, zwierzęta które żyją w Irlandii oraz miejsca i irlandzkie zabytki.


Dzieci udały się również w podróż dookoła świata, grając w grę "Wygibajtus w podróży"


 Na zajęciach jak zawsze odbyły się zabawy z chustą, podczas których dzieci łowiły ryby na morzu i pasły owieczki na trawie.


Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ
Następne warsztaty odbędą się już za dwa tygodnie 21 marca, zapraszamy.