poniedziałek, 9 czerwca 2014

IX warsztaty artystyczne dla dzieci - Skarby Ula

W niedzielę 8 czerwca 2014 r. My Little Craft World zaprosiło wszystkie dzieci na kolejne warsztaty artystyczne. Na zajęciach dzieci poznały tajemnice pszczół, wykonały świeczki z węzy pszczelej oraz pszczołę z papieru.

Zajęcia rozpoczęły się zabawą podczas której dzieci przemieniły się w małe pszczółki, które znosiły pyłek do ula. Zadaniem dzieci było wrzucenie piłeczki "pyłku" do ula czyli papierowej torebki.


Po zabawie dzieci zajęły swoje miejsca i poznały produkty pszczele takie jak: propolis, wosk a nawet skosztowały pyłku kwiatowego.Następnie dzieci zobaczyły różne wzory świeczek i dowiedziały się jak się robi świeczki z wosku pszczelego.


Poznały też tajniki pszczelarstwa czyli jakie występują rodzaje pszczół, skąd się bierze miód i wosk.


Na warsztatach mali artyści sami mieli okazję zrobić dwie świeczki z węzy pszczelej oraz ozdobną różyczkę lub pszczółkę.


Dzieci świetnie sobie poradziły z tym niełatwym zadaniem i dzielnie pracowały, czego efektem były oryginalne świeczki.


Dzieci mogły również skosztować skarbów z ula tj. miodu wielokwiatowego prosto z Pasieki Miś na Skraju Puszczy Solskiej  oraz pszczółkowych słodkości.


Podczas zajęć dzieci wysłuchały również opowiadania z książeczki Ralfa Butschkowa z serii Mądra Mysz prezentuje - " Mam przyjaciela pszczelarza", co przybliżyło im niezwykle ciekawe i poukładane życie pszczół w ulu.


W trakcie warsztatów mali artyści wzięli również udział w zabawach ruchowych, w tym z chustą animacyjną.


W drugiej części zajęć dzieci zrobiły papierową pszczółkę z rolek po papierze toaletowym


 Na koniec zajęć dzieci ustawiły się do zdjęcia grupowego prezentując swoje prace -


- oryginale świeczki i piękne pszczółki.


Tradycją jest już w My Litlle Craft World obchodzenie urodzin dzieci, które biorą udział w warsztatach. Tym razem były to 5 urodziny Laury, która otrzymała urodzinową czapeczkę oraz słodki bukiet od Sweeterlad.eu


Warsztaty były udane, dzieci zadowolone i ubogacone nową wiedzą oraz nowymi umiejętnościami. Dzieciom bardzo posmakował zdrowy miód :)

Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ

Następne warsztaty odbędą się 22 czerwca i dzieci wykonają kartkę dla Taty. Zapraszamy. Zapisy prosimy przesyłać na adres: craftworldcork@gmail.com, podając imię i nazwisko oraz wiek dziecka.