niedziela, 1 czerwca 2014

Dzień Dziecka

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Z tej okazji wolontariusze Stowarzyszenia MyCork zorganizowali bezpłatny Dzień Dziecka. We wspólnych zabawach wzięło udział ponad 70 dzieci. Każde dziecko otrzymało nagrodę książkową oraz słodycze ufundowane przez Ambasadę RP w Dublinie, sklep Pewex w Cork i Stowarzyszenie MyCork. Podczas 2 godzinnej zabawy na dzieci czekało szereg atrakcji, takich jak: gry i zabawy ruchowe, konkursy taneczne, malowanie twarzy, tatuaże, zabawa z harcerzami, taniec zumbini oraz nasze warsztaty artystyczne z kolorową masą plastyczną - piankoliną.Dzieci piankoliną wyklejały postacie z bajek oraz motylki, kotki i myszki.Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, każde dziecko stworzyło swój piękny kolorowy obrazek.Stopień trudności prac był uzależniony od wieku dzieci.


Dla chłopców przygotowaliśmy do wyklejania specjalne motywy motoryzacyjne.


 Pani Żaneta wraz z Pingwinem i Wielkim Ptakiem prowadziła zabawy i konkursy taneczne, podczas których można było wygrać atrakcyjne nagrody.


Każde dziecko otrzymało nagrodę książkową oraz słodycze.


Nie mogło zabraknąć również zabawy z chustą animacyjną prowadzonych przez panią Żanetę Jędrzejewską.Dzieci były uśmiechnięte i zadowolone co mogło świadczyć tylko o dobrej zabawie. Było kolorowo i radośnie.  Dziękujemy również Ani, Kasi i Tatianie, które pomagały nam przy dzisiejszych warsztatach.


Więcej zdjęć z dzisiejszej zabawy można zobaczyć TUTAJ