niedziela, 27 kwietnia 2014

VI warsztaty artystyczne dla dzieci - zabawa z piankoliną , kuleczkową masą plastyczną

Dzisiaj, tj. 27 kwietnia b.r., odbyły się kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci. Tym razem dzieci poznały kolorową piankolinę - kuleczkową masę plastyczną, którą wykleiły papierowe motylki oraz wiosenne motywy takie jak biedronki, ważki czy kwiatuszki. 
Zajęcia rozpoczęły się zabawą sprawnościową prowadzoną przez panią Żanetę Jędrzejewską podczas której dzieci przy pomocy plastikowych łyżeczek oraz kolorowych piłeczek wykonywały zadania ruchowo- sprawnościowe.


Po zabawie ruchowej, dzieci wspólnie odśpiewały sto lat dla Gabrysi, która obchodziła dzisiaj swoje urodziny. Gabrysia jako Jubilatka otrzymała czapeczkę urodzinową oraz słodki bukiet wykonany przez


Po życzeniach urodzinowych dla Gabrysi dzieci zajęły swoje miejsca do pracy. Każde dziecko otrzymało zestaw 6-cio kolorowy piankoliny oraz jako pierwsze zadanie otrzymały do wyklejania kuleczkową masą piankową papierowego motylka na patyku.


Dzieciom bardzo spodobała się piankolina i motylki przybierały piękne barwy.


Kiedy wszystkie motylki zostały już ozdobione,  jako drugie zadanie dzieci otrzymały  do wyklejenia drewniane wiosenne ozdoby.


Po pracy artystycznej, dzieci otrzymały zdrową przekąskę w postaci banana oraz wodę do picia.


Dzisiaj ciasteczka zostały zamienione na owoce a soczki na wodę, po poczęstunku dzieci pełne energii wróciły do kolejnych zabaw.


Kolejnym punktem naszych zajęć była zabawa, którą poprowadził  nasz gość specjalny - 9 letnia Zuzia. Zabawa polegała na tym, że pod kolorowymi karteczkami kryły się różne zadania dla dzieci takie jak: skakanie, spacer czy zamiana w posągi. Dzieci obserwując Zuzię która pokazywała różne kolory karteczek wykonywały poszczególne zadania przypisane do danego koloru. Dzieci, które pomyliły zadania z innego koloru wykonywały za pomyłkę 5 przysiadów. 


W ostatniej zabawie dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Każda grupa otrzymała kawałek papieru oraz wybrała dziewczynkę, której kontury odrysowała na papier.


W pierwszej grupie była to 3-letnia Ula a w drugiej 4-letnia Kinga. Dziewczynki położyły się plecami na papierze a reszta grupy zabrała się do rysowania. Po odrysowaniu konturów dziewczynek grupa dorysowała oczy, buzię nosek, włosy oraz pokolorowała elementy garderoby.


Dzieci miały świetną zabawę a dziewczynki - modelki otrzymały swoje nowe unikatowe portrety :)


Na koniec warsztatów dzieci razem ze swoimi pracami ustawiły się do wspólnego grupowego zdjęcia.
Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ

Kolejne warsztaty odbędą się już za dwa tygodnie czyli 11 maja i będą dotyczyły fotografii.
Zapraszamy.