niedziela, 6 kwietnia 2014

V warsztaty artystyczne dla dzieci - wielkanocne pisanki

W niedzielę 6 kwietnia 2014 r. odbyły się kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci z My Little Craft World. Były to warsztaty wielkanocne, więc  na zajęciach dzieci poznały tradycje i zwyczaje wielkanocne ozdobiły pisanki metodą decoupage a styropianowe jajka przemieniły w wielkanocne króliczki, baranki i kurczaczki. 


Każde dziecko otrzymało zestaw do ozdobienia dwóch jajek styropianowych wraz z wyciętymi elementami do zrobienia zajączka czy baranka a także zestaw papieru  do decoupage z motywem wielkanocnym.


Dzieci pomalowały pisanki w wybranych przez siebie kolorach.


Podczas gdy pomalowane pisanki schły, dzieci nauczyły się robić kwiaty z bibuły i stworzyły wspólnie palmę wielkanocną na konkurs organizowany przez Duszpasterstwo Polskie w Cork oraz Stowarzyszenie MyCork. 


Podczas robienia palmy dzieciom zadawane były zagadki wielkanocne, w nagrodę każde dziecka otrzymało małe czekoladowe jajeczko.


Po ciężkiej pracy dzieci otrzymały poczęstunek czyli słodką babeczkę oraz napój


Podczas zabaw ruchowych dzieci naśladowały wiosenne ptaki czyli bociana i jaskółkę oraz świąteczne zwierzątka czyli króliczka i zajączka. 


Podczas pracowitych dwóch godzin dzieci stworzyły piękne, kolorowe i oryginale pisanki.


oraz poznały podstawową metodę decoupage.


 Palma wielkanocna stworzona na konkurs zrobiona została z kwiatów z bibuły, ziół tymianku i rozmarynu oraz pisanek.


Każde dziecko miało swój udział w stworzeniu palmy ozdabiając ją swoim kwiatuszkiem.


Dzieciom palma się bardzo podobała i wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, który odbędzie się już za tydzień czyli 13 kwietnia w niedzielę palmową.
Warsztaty były bardzo pracowite ale udane, następne z powodu przerwy świątecznej, odbędą się dopiero za 3 tygodnie czyli 27 kwietnia.

Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ