niedziela, 10 października 2021

Warsztaty dla dzieci Poznajemy Polskę - Kielce

Po przerwie związanej z koronawirusowymi ograniczeniami, My Little Craft World zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty z cyklu "Poznajemy Polskę". Zajęcia odbędą się w sobotę, 21 listopada b.r., o godz. 14:30 w Bru Columbanus przy Cardinal Way, Wilton, Cork. Dojazd od Cork University Hospital. Tym razem wybierzemy się do województwa świętokrzyskiego i odwiedzimy Kielce.


Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego w południowo-środkowej Polsce, to miasto które po raz pierwszy wzbogaciło się na obfitych złożach metali i kamieni. 

Województwo świętokrzyskie to niezwykła i tajemnicza kraina. Któż bowiem nie słyszał o czarownicach świętokrzyskich, odbywających Sabaty na Łysej Górze?

Kielce to miasto w którym znajdziemy ciekawą mieszankę przyrody, historii i miejsc do rekreacji. Leży pośród jednych z najstarszych gór w Polsce, jak i w całej Europie – Gór Świętokrzyskich, z którymi wiąże się wiele legend. Powstanie Kielc tłumaczy jedna z nich: książę Mieszko, syn Bolesława Szczodrego, zgubił się kiedyś w tym rejonie podczas polowania. Osłabiony zasnął i przyśniło mu się że napadli go zbójcy i kazali wypić truciznę. We śnie św. Wojciech wskazał mu źródło a po przebudzeniu Mieszko mógł się z niego napić, co pozwoliło mu odzyskać siły. Stąd nazwa rzeki Silnicy. Nazwa Kielce miałaby się zaś wziąć od kłów dzika, które Mieszko zauważył w tym miejscu i zapamiętał, aby postawić w nim kiedyś gród z kościołem. Wszystko to wskazuje że Kielce są miejscem magicznym i pełnym niespodzianek.

W Kielcach jest Muzeum Zabawek i Zabawy, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Galeria Lalki Teatralnej i Energetyczne Centrum Nauki

Muzeum Zabawek jest największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce – w jego zbiorach jest kilka tysięcy eksponatów, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele, kolejka elektryczna.

Podczas warsztatów dzieci wykonają czarownicę świętokrzyską oraz spróbują kieleckich specjałów.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Koszt: 10€, płatne online przy zapisie na warsztaty. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały

Zapisy: craftworldcork@gmail.com (proszę podać imię, nazwisko i wiek dziecka). W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo link do płatności. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa dziecka w warsztatach.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy