wtorek, 15 czerwca 2021

Dzień Dziecka z My Little Craft World 2021

Z okazji Dnia Dziecka My Little Craft World  zaprosiło wszystkie dzieci do udziału w rodzinnej grze terenowej "Poszukiwacze niebieskich kamieni", która odbyła się 6 czerwca b.r. w Fitzgerald Park w Cork.

Aby wczuć się w klimat gry, uczestnicy mogli ubrać coś niebieskiego aby odszukać 6 niebieskich kamieni. Dzięki przygotowanym kartom gry z zagadkami oraz mapie prowadzącej przez labirynt parkowych ścieżek, dzieci mogły odgadnąć zaszyfrowane hasło.

Niebieskie kamienie służyły określeniu lokalizacji danego zadania, nie było potrzeby ich dotykania. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, gra odbyła się z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych uczestników zabawy.


Podczas spaceru po parku dzieci mogły obejrzeć kilka rzeźb, jedną z nich było popiersie Michaela Collinsa autorstwa Seamusa Murphy'ego. Poznały również postać Éamon de Valera, irlandzkiego bojownika walki o niepodległość kraju, polityka, męża stanu, premiera i prezydenta Irlandii.

Park był pierwotnie miejscem Międzynarodowej Wystawy w Cork w 1902 roku, światowych targów prezentujących gospodarkę miasta. Po wystawie teren został przekształcony w park publiczny, z dużym stawem i fontanną jako głównym punktem. Park został nazwany na cześć Edwarda Fitzgeralda, ówczesnego burmistrza Cork promującego Międzynarodową Wystawę Cork.

Gra zakończyła się w centralnym punkcie parku przy fontannie Father Matthew Memorial, gdzie dzieci otrzymały wybrane przez siebie nagrody. Dodatkowo za rysunek wykonany kredą każdy uczestnik  otrzymał bańki mydlane i słodycze. Udział w zabawie był bezpłatny.

Serdeczne dziękujemy  Ambasadzie RP w Dublinie za dofinansowanie do nagród.

Filmik z Dnia Dziecka