sobota, 1 czerwca 2019

Warsztaty dla dzieci "Poznajemy Polskę" - Świnoujście

My Little Craft World zaprasza wszystkie dzieci na ostanie przed wakacjami warsztaty z cyklu "Poznajemy Polskę". Zajęcia odbędą się w niedzielę, 9 czerwca b.r., o godz. 12:00.

Tym razem wybierzemy się do najdalej wysuniętego na północny zachód Polski miasta, którym jest Świnoujście. To jedyne w Polsce miasto położone na 44 wyspach, w tym najbardziej znanych jak Uznam, Wolin i Karsibór.

Odwiedzimy najwyższą w Polsce (68 metrów) i najwyższą ceglaną latarnię morska na świecie, działającą od 1857 roku. Wykonano ją z cegły klinkierowej i osadzono na palach. Ruchome wydmy nie są w stanie przekrzywić jej ani przesunąć. Zobaczymy wiatrak Stawa Młyny, symbol miasta i znak nawigacyjny, gdzie marynarze przybywali zażywać okładów z prozdrowotnego błota. Poznamy legendy związane ze Świnoujściem: "Zrozpaczona kochanka" i "Zatopione miasto".

Na zajęciach plastycznych mali artyści wykonają z gliny latarnię morską a z okazji Dnia Taty dodatkowo laurkę. Odbędzie się również uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród książkowych dla każdego uczestnika zajęć.


Zajęcia odbędą się w godzinach 12:00-14:00 w Bru Columbanus przy Cardinal Way, Wilton, Cork. Dojazd od Cork University Hospital jak do Wilton Shopping Center drogą Cardinal Way.

Koszt:
12 €

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Zapisy na e-mail: craftworldcork@gmail.com (proszę podać imię, nazwisko i wiek dziecka).
Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!