poniedziałek, 25 stycznia 2016

Warsztaty Poznajemy Polskę - Sandomierz

W niedzielę 24 stycznia b.r. miały miejsce kolejne warsztaty z cyklu "Poznajemy Polskę" organizowane dla dzieci przez My Little Craft World. Tym razem mali artyści odwiedzili Sandomierz. Podczas zajęć dzieci poznały historię i najważniejsze zabytki Sandomierza, jego położenie na mapie Polski oraz sandomierską legendę o lipach św. Jacka.
Zajęcia rozpoczęły się zabawą z chustą animacyjną, która przeniosła nas do Polski, następnie pokonaliśmy zaspy śnieżne i tak dotarliśmy do Sandomierza.


Podczas zajęć plastycznych dzieci poznały jak można zrobić gipsową miniaturkę Ratusza Sandomierskiego, którą następnie pomalowały.Każde dziecko otrzymało miniaturkę Ratusza Sandomierskiego którą pomalowało według własnej wyobraźni.Powstały piękne, kolorowe ratusze, które będą pamiątką z pięknego Sandomierza.W drugiej części zajęć mali artyści specjalnymi do tego celu farbami namalowały rękami bez użycia pędzla legendarną sandomierską lipę.Była to świetna kreatywna zabawa i twórcza wypowiedź każdego dziecka.


Dzieci skosztowały również tradycyjnych sandomierskich krówek oraz otrzymały pocztówkę z tego miasta. Ponadto dzieci otrzymały skromny poczęstunek i wzięły udział w zabawach ruchowych. Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ
Następne zajęcia odbędą się 7 lutego na których dzieci poznają stolicę Tatr - Zakopane
Zapraszamy do wspólnej podróży