poniedziałek, 6 lipca 2015

Warsztaty ze świeczek z wezy oraz z pszczółek z papierowych talerzyków na The Promade Festival

4 lipca b.r. My Little Craft World przeprowadziło warsztaty na The Promade Festival w Tramore co. Waterford, podczas których uczestnicy wykonali świeczki z wezy pszczelej oraz pszczółki z papierowych talerzyków.


Tworzenie świeczek z wezy pszczelej to łatwy i przyjemny sposób spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny. 100% naturalny wosk pszczeli jest stosowany jako podstawa w ulach. Weza wykonana jest w postaci arkuszy z wytłoczonym wzorem plastra miodu.


 Weza pszczela wykorzystywana jest często w tworzeniu artystycznych ozdób i może być również używana przez dzieci. Małe dzieci mogły zwinąć arkusz wosk pszczelego wokół knota i zrobić piękną prostą świecę. Starsze dzieci mogły wyciąć warstwy wosku i stworzyć bardziej złożone projekty.

Młodsze dzieci na warsztatach mogły również  wykonać pszczółkę z papierowego talerzyka -  to prosta praca idealna na lato. Pokazaliśmy dzieciom, że papierowy talerzyk nie służy tylko do spożywania na nim posiłku ale może być początkiem wykonania różnych dzieł artystycznych m.in pszczoły. Tworzenie z papierowych talerzyków to świetna zabawa rozwijająca kreatywność dzieci.