poniedziałek, 25 maja 2015

Dzień Dziecka - "Dzieci Dzieciom".

 W sobotę, 23 maja 2015 r., Sklep ToTu w Ballincollig oraz MyLittleCraftWorld.com zaprosili wszystkie Dzieci na BEZPŁATNY Dzień Dziecka - "Dzieci Dzieciom".


Impreza odbyła się na parkingu przed Sklepem ToTu, 7 Westpoint Bussiness Park, Link Road w Ballincollig.
Dzieci miały do zabawy dwa zamki dmuchane do skakania zapewnione przez sklep ToTu oraz warsztaty artystyczneh zorganizowane przez My Liitle Craft World, na których dzieci mogły wykonać z papierowego talerzyka głowę klauna lub kwiatka dla mamy. Dla wszystkich dostępny był również grill z bezpłatną kiełbasą ufundowaną przez sklep ToTu.


Podczas imprezy MyCork Artystycznie zorganizowało kiermasz rękodzieła, na którym można było nabyć szydełkowe zabawki i dekoracje kotburykot.blogspot.ie, słodkie bukiety sweeterland.eu, oraz świeczki z wosku pszczelego od skarbyula.eu.


Centralnym punktem imprezy była zabawa z klaunem Kaczorkiem, na której dzieci tańczyły z balonem, naśladowały kaczuszki czy udały się w magiczną podróż pociągiem.


Nie zabrakło również konkursów sportowo-zręcznościowych takich jak rzut do celu czy przenoszenie jajek na łyżce. Sporą atrakcją było puszczanie przez klauna i i wszystkie chętne dzieci i wielkich baniek mydlanych.


Na koniec zabaw dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym w rysowaniu kredą po asfalcie "Moje marzenie"


a także otrzymały zwierzątka skręcane z balonów.


Podczas imprezy została przeprowadzona kwesta i loteria na Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie www.blind.krakow.pl. To wyjątkowa okazja w której Dzieci - wraz z Rodzicami - mogły pomóc niewidomym dzieciom z Polski. Udało się zebrać kwotę 203,56 euro.


Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy poświecili swój czas i wolontaryjną pomoc, dzięki którym ta impreza mogła mieć miejsce.: Anecie Kościelniak, Agnieszcze Niezgodzie - Kalinowskiej, Piotrowi Słotwińskiemu, Stowarzyszeniu MyCork, Polskiej Szkole Wawel a także Wake up Cork, DC 

Dziękuję również wszystkim którzy przekazali nagrody na loterię:

- The-Sweetest-Things  za voucher na tort oraz zestaw babeczek

- AD Express - za przekazanie 5 voucherów na usługi kurierskie

- Restauracji Comix za voucher na darmowy obiad dla dwóch osób

- Sweeterland.eu za voucher na słodki bukiet

- Stowarzyszeniu MyCork za opaski rowerowe

- edafiga.blogspot.ie za komplet poduszek

- od Kotbury szydełkowe zabawki

- Iwonie Kaliwodzie za przekazanie biżuterii ręcznie robionej

- Polskiej Szkole Wawel za voucher na naukę  przez okres trzech miesięcy dla jednego Dziecka w klasie zerowej lub wymiennie zestaw książek o wartości €50

- Sklepowi ToTu za przekazanie 2 voucherów na kwotę 20 euro oraz poniesieniu kosztów organizacji imprezy.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie www.blind.krakow.pl
poszukuje również sponsora na wydruk plakatów informacyjnych o szkole. Osoby i firmy które chciałby wydrukować  plakaty, prosimy o kontakt z Agnieszką Chwają poprzez adres email: craftworldcork@gmail.com

Więcej zdjęć z zabawy można zobaczyć TUTAJ