wtorek, 26 maja 2015

Bukiet ze babeczek dla Mamy

W niedzielę 24 maja b.r. odbyły się kolejne warsztaty artystyczne z MyLittleCraftWorld.
Na zajęciach mali artyści wykonali słodki bukiet ze babeczek dla Mamy z okazji Dnia Matki. Zwykłe babeczki dzieci zamieniły w piękne słodkie różyczki i uformowały z nich bukiet.


 Gościem specjalnym i osobą prowadzącą zajęcia była pani Kasia z The Sweetest Things , specjalistka od pieczenia i dekorowania tortów, babeczek i innych słodkości.


Każde dziecko otrzymało po 6 babeczek upieczonych przez panią Kasię oraz ozdobiły je słodkim kremem tworząc małe różyczki.


Ze słodkich babeczek dzieci zrobiły przepiękne kolorowe bukiety dla Mam z okazji zbliżającego się święta Dnia Matki.


Podczas zajęć odbyły się również zabawy z chustą animacyjną,  która rozwija wrażenia wzrokowe, dotykowe, słuchowe oraz ruchowe. 


Na zajęciach dzieci wykonały również specjalną kartkę dla Mamy.


Kartki dla mam z oryginalnym kwiatkiem powstały z papierków po babeczkach i patyczkach po lodach, dzieci stworzyły również papierowy bukiet w doniczce. 


W trakcie zajęć wszystkie dzieci otrzymały drobny poczęstunek oraz dowiedziały się jak wyglądała kuchnia z przed stu laty z książeczki Christa Holtei "Dawniej i dziś. Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dzisiaj" 


Tradycją warsztatów jest również celebrowanie urodzin naszych uczestników, na dzisiejszych zajęciach Jubilatką majową była Nikola, która otrzymała przypinkę "artystyczne urodziny" oraz urodzinową czapeczkę. Wszystkie dzieci dla Nikoli zaśpiewały 100 lat.


Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka dzieci wzięły również udział w zabawach z klaunem, 


mogły pomalować sobie buzię lub zrobić zmywalny tatuaż. Każde dziecko otrzymało również balonika - serduszko oraz mini maskotkę.


 Pani Kasia dla rodziców również miała niespodziankę, każdy rodzic otrzymał zestaw słodkich babeczek.


Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ
Kolejne warsztaty odbędą się 14 czerwca na których dzieci, wykonają breloczki dla Taty.
Zapraszamy wszystkie dzieci do kreatywnego tworzenia.