niedziela, 5 października 2014

XI warsztaty artystyczne dla dzieci - torba ekologiczna /malowanie farbami na tkaninie/

W sobotnie dopołudnie 4 października b.r  My Little Craft World po wakacyjnej przerwie zaprosiło wszystkie dzieci na kolejne warsztaty artystyczne. Tym razem na zajęciach mali artyści ozdobili specjalnymi farbami do tkanin ekologiczne torby.

Zajęcia rozpoczęły się zabawą na przywitanie podczas której dzieci podając swoje imiona wymyślały dla innych uczestników warsztatów zadanie do wykonania.


Po zabawie dzieci usiadły do stołu i zaczęły malować swoje ekologiczne torby specjalnym farbami do tkanin. Do wykorzystania były szablony dla dziewczynek i chłopców, stemple oraz własna pomysłowość i kreatywność.


Po twórczej pracy dzieci otrzymały poczęstunek i napój.


W trakcie warsztatów mali artyści wzięli również udział w zabawach ruchowych z balonami, którym następnie namalowały oczy i buźkę  tworząc swojego balonowego przyjaciela.


Na zajęciach nie brakło również zabaw z chustą animacyjną, która świetnie integruje dzieci i uczy przestrzegania zasad i słuchania poleceń a także doskonali spostrzegawczość i refleks.


Na warsztatach powstały piękne i oryginalne torby.


Na koniec zajęć tradycyjnie dzieci ustawiły się wraz ze swoimi pracami do wspólnego zdjęcia.


Ostatnim punktem programu zajęć było rozdanie nagród dla dzieci, które brały udział w naszym wakacyjnym konkursie "Wspomnienie z wakacji", o których pisaliśmy TUTAJ.


Jury przyznało 2 pierwsze miejsca dzieciom z naszych warsztatów tj.  Zuzannie Jędrzejewskiej lat 9 w kategorii wiekowej 6-10 lat oraz Milenie Bogowskiej lat 5 w kategorii wiekowej 3-5 lat.
Nagrodę publiczności w głosowaniu na najładniejszą prace o której pisaliśmy TUTAJ otrzymała Kinga Kościelniak - 4 lata, a wyróżnienie za ciekawą technikę pracy otrzymała również 4-letnia Julia Szydłowska.

Zwyciężczynie konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy, złote medale oraz kreatywne nagrody rzeczowe.
Pozostałym zwycięzcom nagrody zostaną wysłane pocztą. Wszystkie nagrody ufundowane w konkursie "Wspomnienie z Wakacji" ufundowało My Little Craft World.

Już za dwa tygodnie tj. 18 października zapraszamy na kolejne nasze warsztaty, podczas których dzieci wykonają jesienne lampiony oraz wezmą udział w naszym jesiennym konkursie "Złota Polska Jesień". Nagrody w tym konkursie ufundowała Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Dublinie.

Na naszych warsztatach dzieci oprócz rozwijania swoich umiejętności artystycznych, uczą się kreatywnego myślenia oraz pracy i zabawy w grupie co nie zawsze mogą zrobić w domu.

Wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnej twórczej pracy i kreatywnej zabawy na naszych warsztatach!