środa, 29 października 2014

Bal Wszystkich Świętych

W niedzielę 26 października 2014 r. po raz pierwszy w Cork odbył się Bal Wszystkich Świętych, organizowany przez My Little Craft World.Załoga My Little Craft World w anielskich przebraniach oczekiwała na małych Gości balu.


O godzinie 15.00 dzieci przybyły do Hotelu Montenotte przebrane w piękne stroje. Nie zabrakło aniołów i świętych. Na balu pojawiła się m.in św. Kinga i św. Mikołaj. Przy wejściu na bal każde dziecko otrzymało specjalną odznakę balu.


Bal rozpoczął się wspólnym tańcem z pokazywaniem do utworu Arki Noego "Święty Uśmiechnięty" 
W rytm muzyki dzieci pokazywały kto może zostać świętym grupy i chudy, mały i duży. 


Po wspólnej zabawie dzieci zostały podzielone na trzy grupy wiekowe: 1,5-3 latka dzieci z pomocą rodziców wyklejały kolorowymi serduszkami, gwiazdkami i motylkami obrazek z aniołkiem.Druga grupowa wiekowa to dzieci wieku 4-5 lat ich zadaniem było ozdobienie aniołków na patyczku. Najstarsza grupa to dzieci wieku od 6 do 12 lat która wykonywała aniołka z krepiny.Na warsztatach powstały piękne aniołki, które dzieci zabrały ze sobą do domu. Po pracy artystycznej dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz napój ufundowany przez sklep Mróz w Ballincolling.W trakcie słodkiego poczęstunku dzieci odgadywały zagadki i wymieniały zwierzęta które Noe zabrał se sobą do swojej arki.Po słodkim poczęstunku dzieci odwiedził gość specjalny, irlandzki święty Brendan, żeglarz i podróżnik.
Według legendy św. Brendan po przyjęciu święceń kapłańskich modlił się o to, aby móc podróżować do nieznanych krajów. W następstwie tego miał widzenie, w którym anioł pokazał mu pewną wyspę. Święty dwukrotnie wyruszał na morze w poszukiwaniu tej cudownej krainy.Święty Brendan opowiedział dzieciom swoje podróże i historie. Pierwszą podróż odbył  w skórzanej łodzi, ale nic nie odnalazł. Drugi raz wyruszył z innymi pielgrzymami w łodzi zrobionej z drewna. W dzień Wielkanocy wynurzył się wieloryb, na którego grzbiecie św. Brendan i jego towarzysze odprawili Mszę Świętą. Po obrzędzie wieloryb zanurzył się i odpłynął. Wcześniej jednak św. Brendan obłaskawił dzikie zwierzę, podobnie jak robił to z wirami wodnymi. Nawet nawiedzenie przez diabła nie zdołało zmącić jego pogody ducha, który ukazywał świętemu ogrom mąk piekielnych. Święty Brendan przywrócił również do życia jednego z mnichów, który zmarł po tym, jak diabeł przedstawił wizję piekieł nieprzeznaczoną jednak dla niego. W swej podróży mnich spotkał olbrzyma którego ochrzcił przy okazji odstraszając myszy i ogromnego morskiego kota. W końcu wszyscy dotarli do wyspy widzianej w objawieniu św. Brendana. Na miejscu spotkali pustelnika odzianego w pióra. Po powrocie do Irlandii św. Brendan nie pozostał w swym klasztorze, lecz zamieszkał w odludnym miejscu niedaleko miasta Limerick.Po wysłuchaniu opowieści świętego Brendana rozpoczęła się zabawa przy muzyce. Dzieci jechały anielskim pociągiem, kołysały się w łodziach oraz skakały jak Dawid.Jak na każdym balu również i na Balu Wszystkich Świętych za pomocą oklasków został wybrany najpiękniejszy strój, czyli  Król i Królowa balu.Zgromadzona publiczność zadecydowała, że najpiękniejszy strój wśród dziewczynek miał mały aniołek a wśród chłopców król.Na koniec balu odbyło się losowanie nagród w loterii, dzieci wyciągały szczęśliwe losy.
Do wygrania było wiele atrakcyjnych voucherów i nagród takich jak:
3 Vouchery na zakupy w sklepie Mróz w Ballincolling - każdy na kwotę 40€ ,
- 3 vouchery o wartości 50€ do GTE Evolution Garage na serwis wymiany oleju
- 2 vouchery po 20€ na zakupy do sklepu Pewex w Cork
- voucher na słodki bukiet w krepinie od Sweterland
Ponadto nagrody rzeczowe takie jak:
szydełkowy króliczek, zawieszka sowa, szydełkowa torebeczka od Tatiany Juda autorki bloga tiny-handmade.blogspot.ie,
oraz 2 poduszki pod głowę /koty/ i 2 komplety czapka i komin pod szyję od Edyty, autorki bloga edafiga.blogspot.ie
a także miód spadziowy, pyłek kwiatowy oraz propolis do Skarbów UlaNa zakończenie balu każde dziecko otrzymało ciasteczko - aniołka ufundowany przez The Sweetest ThingsPo artystycznej pracy, opowieściach świętego Brendana i wspólnej zabawie bal dobiegł końca a dzieci ustawiły się do wspólnego  pamiątkowego zdjęcia.


Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się z nami bawili i że spotkamy się za rok na kolejnym balu.
Ogromne podziękowania kierujemy do firmy ABcccountancy oraz do ks. Piotra Galusa za wsparcie finansowe.
Zdjęcia z balu można zobaczyć tutaj, filmik z balu - poniżej: