poniedziałek, 12 maja 2014

VII warsztaty artystyczne dla dzieci - ramka na fotografię

W niedzielę, 11 maja b.r., na kolejnych warsztatach artystycznych dla dzieci organizowanych w Cork przez My Little Craft World, dzieci wykonały z drewnianych patyczków własną ramkę na fotografię oraz ozdobiły ją elementami dekoracyjnymi.


Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się zabawami na przywitanie, tym razem do zabawy została użyta chusta animacyjna. Dzieci aby bardziej się poznać zostały porywane przez "rekina" który znajdował się pod chustą i polował na dzieci wciągając je pod chustę. Reszta grupy miała odgadnąć imię dziecka, które zostało porwane przez rekina.


 Po zabawach każde dziecko otrzymało zestaw 11 kolorowych drewnianych patyczków, oraz ozdoby do dekorowania ramki. Dzieci zajęły swoje miejsca do pracy i rozpoczęły tworzenie swoich oryginalnych ramek i obrazków.
 

Dzieci wysłuchały również dwóch czytanych bajek, w których poznały kolejne przygody rodziny Wafelków oraz bajkę Jana Brzechwy "Kot w Butach" 


Po skończeniu pracy artystycznej dzieci otrzymały drobny poczęstunek oraz napój. 


 Tradycją stało się już składanie życzeń urodzinowych dzieciom, które uczęszczają na warsztaty. W maju swoje urodziny obchodziła 4-letnia Kinga oraz 6-letnia Nikola. Dziewczynki otrzymały oryginale słodkie bukiety, które możecie zobaczyć TUTAJ ufundowane przez firmę Sweeterland.


Dzieci odśpiewały tradycyjne 100 lat majowym jubilatkom a Kinga wszystkie dzieci poczęstowała urodzinowymi cukierkami.


 Prawdziwą niespodzianką dla dzieci było zaproszenie przez jubilatkę Kingę na spotkanie Klauna Kaczorka, który poprowadził szereg  zabaw ruchowym przy muzyce.


Dzieci zatańczyły "kaczuszki" śpiewając  "Ta kaczuszka dzióbek ma, ta kaczuszka skrzydła ma,
i ogonek też ma, Kwa kwa kwa kwa..."


 Klaun Kaczorek na koniec zajęć  przygotował dla każdego dziecka balonik - zabawkę, w kształcie i kolorze wybranym przez każdego z małych artystów.


Wszystkie dzieci wraz ze swoimi pracami i naszym gościem klaunem Kaczorkiem ustawiły się do wspólnego pamiątkowego grupowego zdjęcia.


 Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ.

Jeśli chcesz aby My Little Craft World zorganizował przyjęcie urodzinowe dla Twojego dziecka z klaunem  Kaczorkiem oraz zabawami czy zajęciami plastycznymi skontaktuj się z nami.
Więcej informacji o przyjęciach urodzinowych znajdziecie TUTAJ

Zapraszamy.