poniedziałek, 31 marca 2014

IV warsztaty artystyczne dla dzieci - cuda z papierowych talerzyków

W niedzielę 30 marca b.r. w Hotelu Montenotte w Cork odbyły się kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci, tym razem dzieci tworzyły wielkanocne baranki, króliczki oraz kurczaczki z papierowych talerzyków.


 Każde dziecko otrzymało zestaw wyciętych elementów i potrzebnych materiałów do stworzenia własnych świątecznych dekoracji.


Agnieszka Niezgoda - Kalinowska przeczytała dzieciom  opowiadanie z książki Joanny Krzyżanek "Dobre Maniery czyli Savoir Vivre" Jak być grzecznym. Dzieci poznały  rodzinę Wafelków, która poprzez codzienne życie uczy zasad dobrych manier.  Dzieci wysłuchały również znanej bajki o Kopciuszku.


 Zabawy na przywitanie oraz zabawy ruchowe poprowadziła Żaneta Jędrzejewska.


W takcie zajęć dzieci otrzymały mały poczęstunek oraz napój. Dzieci wykonały przepiękne swoje prace, przemieniając zwykły papierowy talerzyk w świątecznego branka, króliczka czy kurczaczka


 Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ

Następne warsztaty odbędą się już za tydzień w niedzielę 6 kwietnia b.r. będą to warsztaty wielkanocne podczas których dzieci dowiedzą się o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych a także ozdobią wielkanocne pisanki.  Dzieci młodsze od 3 do 6 lat zapraszamy na 12.30 natomiast dzieci w wieku szkolnym od 7 lat zapraszamy na godzinę 14.30. Więcej informacji  wkrótce.