niedziela, 2 marca 2014

II warsztaty dla dzieci - zabawa z masą solną

W niedzielę, 2 marca b.r., w hotelu Montenotte  w Cork  odbyły się drugie warsztaty artystyczne dla dzieci My Little World. Tym razem dzieci miały okazję samodzielnie wyrobić ciasto z masy solnej, ulepić własnego aniołka, stworzyć ciekawe ozdoby oraz odcisnąć swoją rączkę w kawałku ciasta.


Zajęcia tradycyjnie rozpoczęły się zabawą na przywitanie,  poprowadzoną przez panią Agnieszkę Chwaję.
Każde dziecko biorące udział w warsztatach wymieniało swoje imię i pokazywało co lubi robić. Pozostali uczestnicy zabawy mieli odgadnąć zagadkę i powtórzyć imię dziecka. Z zabawy wynikło, że dużo dzieci lubi lody, słodycze oraz jabłka :)


Po zabawie "na przywitanie", dzieci wzięły udział w dwóch zabawach ruchowych  przy muzyce.


Po zabawach ruchowych każde dziecko samodzielnie odmierzyło odpowiednie proporcje składników i wyrabiało swoje ciasto. Po uzyskaniu odpowiedniej masy, dzieci wałkowały ciasto i za pomocą foremek wycinały  przeróżne wzory, tworząc swoje własne ozdoby.


Po zajęciach plastycznych dzieci otrzymały mały poczęstunek w postaci ciasteczek oraz napoju.


Po posiłku pani Agnieszka Niezgoda -Kalinowska przedstawiła dzieciom  kolejną opowieść o Franklinie, który wymieniał się kartami.


Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w zabawach z muzyką w tle, zamieniając się w przeróżne zwierzątka, figury oraz wykonując różne zadania, takie jak: stanie na jednej nodze  czy chronienie się pod parasolem przed deszczem.


Zajęcia były bardzo udane, dzieci wykonały swoje prace celująco.


Następne zajęcia odbędą się już za dwa tygodnie, tj. 16 marca. Dzieci poznają legendę o św Patryku, a na zajęciach plastycznych będą wykonywały irlandzkie ozdoby.

Od kwietnia na warsztaty My Little Craft World będą zapraszani specjalni goście. W kwietniu odbędą się zajęcia z fotografii, naszym gościem będzie fotograf  Mariusz Kalinowski, więcej informacji wkrótce.

Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ

Zapisy na kolejne zajęcia pod adresem: craftworldcork@gmail.com.

Zapraszamy:-)