piątek, 22 listopada 2019

Warsztaty Poznajemy Polskę - Katowice

My Little Craft World zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty z cyklu "Poznajemy Polskę". Zajęcia odbędą się w niedzielę, 1 grudnia b.r., o godz. 13:00. Tym razem wybierzemy się do województwa śląskiego i odwiedzimy stolicę Górnego Śląska - Katowice, siedzibę Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Katowice kojarzone są głównie z kopalniami i przemysłem, z którego przez wiele lat słynął cały Śląsk. Dziś katowicki Spodek, największa w tym regionie hala widowiskowo-sportowa, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta. Z kilkunastu katowickich kopalń tak naprawdę zostały dwie, które pracują do dziś.

Odwiedzimy historyczną kopalnię węgla kamiennego „Wujek”, Muzeum Śląskim oraz Nikiszowiec, dzielnicę wybudowaną dla górniczych rodzin. Podczas zajęć dzieci poznają: godło górników, barwy górnicze, hymn  oraz tradycje i patrona górników. Podczas zajęć plastycznych uczestnicy wykonają górniczą czapkę - czako oraz węglem stworzą niepowtarzalny obraz.

Na zakończenie zajęć dzieci poznają smaki kuchni śląskiej i skosztują tradycyjne kluski śląskie oraz poznają legendę o  „Bramie Kluskowej”.


Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Zajęcia odbędą się godzinach 13:00-15:00 w Bru Columbanus przy Cardinal Way, Wilton, Cork. Dojazd od Cork University Hospital jak do Wilton Shopping Center drogą Cardinal Way.

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały

Koszt:
12 €, płatne online przy zapisie na warsztaty.
Zapisy: craftworldcork@gmail.com (proszę podać imię, nazwisko i wiek dziecka). W e-mailu zwrotnym otrzymają Państwo link do płatności. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa dziecka w warsztatach.
Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!