niedziela, 27 października 2019

Warsztaty Poznajemy Polskę - Biskupin

My Little Craft World zaprasza wszystkie dzieci na warsztaty z cyklu "Poznajemy Polskę". Zajęcia odbędą się w niedzielę, 3 listopada b.r., o godz. 13:00.

Tym razem poznamy osadę w Biskupinie, która powstała około VIII w. p.n.e.  Gród biskupiński, położony na półwyspie (pomiędzy Poznaniem a Bydgoszczą), przypadkowo odkrył nauczyciel z Biskupina – Walenty Szwajcer w 1932 roku. Zajmował on powierzchnię około dwóch hektarów. Osadę otaczał falochron oraz wał obronny. W miejscowości znajdowały się prawie jednakowe drewniane domy w rzędach, które były przedzielone wyłożonymi drewnem ulicami. W biskupińskim grodzie żyło około 600-800 mieszkańców a w jego szczytowym okresie nawet około 1200 osób. Ludność Biskupina trudniła się przede wszystkim uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem (np.: tkactwo, garncarstwo, odlewy z brązu i żelaza), ale też myślistwem, rybołówstwem i zbieractwem. Co roku około 150 ha ziemi obsiewano pszenicą, prosem i jęczmieniem. Uprawiano rośliny strączkowe, oleiste oraz rzepę i len. Obecnie jest to jeden z najbardziej znanych rezerwatów archeologicznych w Polsce.

W trakcie zajęć mali artyści poznają legendę o zatopionej osadzie w Biskupinie, wykonają drewnianą chatę oraz przy pomocy koła garncarskiego ulepią gliniane naczynie.Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.
Zajęcia odbędą się godzinach 13:00-15:00 w Bru Columbanus przy Cardinal Way, Wilton, Cork. Dojazd od Cork University Hospital jak do Wilton Shopping Center drogą Cardinal Way.

Koszt:
12 € (dla rodzeństwa 10% zniżki)

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Zapisy: craftworldcork@gmail.com (proszę podać imię, nazwisko i wiek dziecka).
Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!