piątek, 29 marca 2019

Warsztaty "Poznajemy Polskę" - Lipsk

My Little Craft World zaprasza wszystkie dzieci na kolejne warsztaty z cyklu "Poznajemy Polskę". Zajęcia odbędą się w niedzielę,  7 kwietnia  b.r., o godz. 12:00.

Tym razem odwiedzimy Lipsk nad Biebrzą, położony przy granicy z Białorusią, w sąsiedztwie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Jest to niekwestionowana stolica podlaskiej pisanki zdobionej woskiem. Swoją sławę zawdzięcza grupie zawodowych pisankarek, kultywujących wielowiekowy wielkanocny zwyczaj zdobienia pisanek. Te małe dzieła sztuki dekorowane charakterystycznym dla tego terenu ornamentem, stanowią ozdobę wielkanocnych stołów i kolekcji sztuki ludowej na wszystkich kontynentach. Lipskie pisanki zdobione są rozgrzanym woskiem, nakładanym na skorupkę jajka za pomocą główki szpilki.

Podczas zajęć uczestnicy ozdobią drewniane pisanki, "rosnącymi farbami oraz poznają polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne.


Zajęcia odbędą się w godzinach 12.00-14.00 w Bru Columbanus przy Cardinal Way, Wilton, Cork. Dojazd od Cork University Hospital jak do Wilton Shopping Center drogą Cardinal Way.

Koszt:
12 €

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.
Zapisy na e-mail: craftworldcork@gmail.com (proszę podać imię, nazwisko i wiek dziecka).
Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy!