poniedziałek, 5 grudnia 2016

Warsztaty dla dzieci z My Little Craft World: Poznajemy Polskę - Lublin

W niedzielę 4 grudnia b.r. odbyły się  kolejne zajęcia z My Little Craft World, z cyklu "Poznajemy Polskę", na których dzieci poznały kolejne polskie miasto: Lublin. Na zajęciach uczestnicy  wykonały aniołka oraz inne ozdoby świąteczne z makaronu pochodzącego z serca Lubelszczyzny. Poznały również legendy: "Skąd się wzięła nazwa Lublin" i "O czarciej łapie" oraz skosztowały makaron z makiem.


Każde dziecko otrzymało zestaw makaronów różnych kształtów z których stworzyliśmy dwa makaronowe aniołki.


Styropianową główkę aniołka dzieci wykleiły makaronem o kształcie małych gwiazdek, następnie z makaronu kokardek do makaronowej rurki przykleiły skrzydełka i tak powstały aniołki z makaronu.


Na koniec zajęć aniołka spryskaliśmy złotą farbą i posypaliśmy brokatem.


W drugiej części zajęć dzieci wykleiły wybrany przez siebie świąteczny obrazek tj. papierowego aniołka lub mikołaja na patyku  kolorowym makaronem.


Uczestnicy warsztatów wykonali swoje prace według własnego pomysłu.


Powstały piękne świąteczne prace wyklejone makaronem.


Podczas zajęć dzieci dowiedziały się również jak zabarwić makaron.


Uczestnicy warsztatów poznali historię Lublina oraz  obraz Jana Matejki z 1869 roku "Unia Lubelska". Wybraliśmy się również na wirtualną wycieczkę po starówce Lublina, odwiedzając Zamek Lubelski czy Bramę Krakowską. Dzieci mogły również zobaczyć zdjęcie legendarnego stołu z odciskiem "Czarciej Łapy" oraz poznać jej legendę.


Uczestnicy zajęć poznali również lubelską fabrykę makaronu Lubella oraz dowiedzieli się jak się robi makaron.


Na koniec zajęć dzieci miały okazję skosztować makaronu z makiem który w wielu regionach Polski jest jednym z wigilijnych dań. Okazało się, że wielu uczestników jadło tą potrawę pierwszy raz.


Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało mapę z województwa lubelskiego z zaznaczonymi ciekawymi miejscowościami które warto odwiedzić w tym regionie.


Więcej zdjęć z zajęć można zobaczyć TUTAJ