poniedziałek, 2 listopada 2015

II Bal Wszystkich Świętych w Cork

W niedzielę 31 października b.r, tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, My Little Craft World zaprosiło wszystkie Dzieci do Maldron Hotel na II Bal Wszystkich Świętych w Cork. Bal był alternatywą dla halloween a jednocześnie przybliżył polskim dzieciom irlandzką historię, czemu służyło przypomnienie postaci św. Kierana, świętego Kościoła Katolickiego i jednego z Dwunastu Apostołów Irlandii.


Bal rozpoczął się zabawą na przywitanie i piosenką z pokazywaniem "Różne dzieci są na świecie" oraz zabawą w śmieszne miny podczas której dzieci wykonywały polecenia zawarte w piosence.


Następnie dzieci udały się w artystyczną podróż na "anielskie warsztaty artystyczne".


Podczas warsztatów dzieci zostały podzielone na trzy grupy w zależności od wieku i wykonywały trzy różne aniołki.


Każde dziecko otrzymało komplet potrzebnych materiałów do wykonania swojego aniołka. Materiały plastyczne zostały ufundowane przez polską przychodnię MD Clinic Cork.


Po warsztatach artystycznych dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz napoje ufundowane przez polski sklep Pewex w Cork.


Podczas balu dzieci odwiedził również gość specjalny - św. Kieran, który opowiedział historię swojego życia.


Dzieci zaprezentowały również swoje stroje mówiąc za jakiego świętego się przebrały. Zamiast przebierać się za diabły, czarownice lub wampiry, dzieci przebrały się za świętych pokazując w ten sposób, że świętość zwycięża – Holy Wins! Następnie oklaskami nagrodzono najpiękniejszy strój.


Święty Kieran obdarował każde dziecko słodkim ciasteczkiem z aniołkiem ufundowanym przez A&M Sweet Dreams Factory .


W dalszej części balu dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych przy muzyce.


Nie zabrakło również loterii fantowej w której nagrody ufundowało biuro podatkowe AB Accountancy i polska restauracja Comix w Cork.


Dzieci wzięły również udział w konkursie "Bieg po buty" w których brały udział dwie drużyny. Zadaniem każdej z drużyn było: jak najszybciej dobiec do pudełka, zdjąć buty, wrzucić je do pudełka wrócić do swojej drużyny a następnie ponownie dobiec do pudełka odnaleźć swoje buty założyć je na nogi i wrócić na start. Wygrał zespół którego zawodnicy jako pierwsi z powrotem założyli swoje buty.


Bal zakończył się piosenką Arki Noego: "Święty Uśmiechnięty". „Taki duży, taki mały może świętym być” - tak śpiewali uczestnicy Balu Wszystkich Świętych. To propozycja zabawy, ale z pięknym pozytywnym  przesłaniem.


Dzieci wyszły z balu uśmiechnięte, zamiast halloween świętowaliśmy Holy Wins, czyli zwycięstwo świętości.


 Więcej zdjęć z balu można zobaczyć TUTAJ.

Bardzo dziękujemy polskiej przychodni MD Clinic Cork,  polskiemu sklepowi Pewex w Cork, biurowi podatkowemu AB  Accountancy,  polskiej restauracji  Comix w Cork i A&M Sweet Dreams Factory za wsparcie balu.