czwartek, 17 września 2015

Warsztaty w nowym roku szkolnym

Wakacje dobiegły końca, rozpoczął się nowy rok szkolny czas również zacząć kreatywne warsztaty artystyczne z My Little Craft World. Chcemy, aby każdy znalazł coś dla siebie dlatego postanowiliśmy rozszerzyć tematykę naszych warsztatów, oferując Państwa dzieciom m.in:

- warsztaty artystyczne "Poznajemy Polskę"
warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu, na zajęciach dzieci będą poznawały polskie miasta, ich zabytki, legendy, tradycyjne przysmaki oraz wykonają pracę plastyczną związaną z danym miastem. Każde dziecko otrzyma również książeczkę "Podróże Eurofranka "Polska" oraz pamiątki z poszczególnych miast.
Zajęcia prowadzić będzie: mgr Agnieszka Chwaja


- warsztaty cukiernicze "Mały Cukiernik"
Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu, na zajęciach dzieci będą wykrawać i lukrować ciasteczka oraz dekorować muffinki. Wykonają swój własny tort i nauczą się modelować figurki z masy cukrowej. Słodkości, które przygotują będą mogły skonsumować na miejscu lub zabrać do domu.
Zajęcia prowadzić będzie: Magdalena Zimowska - A&M Sweet Dreams


- warsztaty chemiczno- fizyczne "Mały Inżynier"
Warsztaty odbywać się będą raz w miesiącu, na zajęciach dzieci odkrywać będą  tajemnice otaczającego nas świata.
Będziemy szukać odpowiedzi na pytania dotyczące przyrody i techniki. Pokażemy jak wiele tajemnic kryje w sobie świat i jakie fascynujące zjawiska zachodzą na naszych oczach, pomimo że wydają się całkiem zwyczajne i powszechne. Będziemy dociekać istoty obserwowanych przez nas procesów. Przekonamy się, że chemia, fizyka i biologia to fascynujące nauki, które pomagają nam rozumieć świat, przyrodę i nas samych. Zapraszamy do wspólnej wędrówki przez świat nauki!
Zajęcia prowadzić będzie: mgr Monika Stróżyk


- warsztaty modelarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Warsztaty odbywać się będą raz w tygodniu, skierowane są do osób o różnym poziomie zaawansowania. Uczestnicy będą mogli wykonywać modele z gotowych zestawów. Nauczą się jak sklejać model od podstaw, malować modele i figurki, nanosić ślady eksploatacji takich jak zabrudzenia, obicia, błoto, kurz. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na umiejętności czy stopień zaawansowania. Uczestnicy pracując pod okiem instruktora poznają różne techniki obróbki materiałów, używania narzędzi oraz dowiedzą się wielu praktycznych informacji. Udział w warsztatach modelarskich to nie tylko rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań ale również rozwój umiejętności manualnych, kreatywności oraz zmysłu technicznego.
Zajęcia prowadzić będzie: mgr Marcin Ślęzak


- gry fabularne- RPG.
Czym jest RPG?.
Klasyczną grę fabularną można porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca (zwana mistrzem gry) odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i zazwyczaj aktora ról postaci drugoplanowych. Natomiast gracze, czyli osoby biorące udział w grze, są aktorami pierwszoplanowymi, nieznającymi wszakże scenariusza i zmuszonymi improwizować oraz reagować na sytuacje, jakie stawia przed nimi mistrz gry.
Cała rozgrywka toczy się w ramach spotkań – sesji. Rozgrywka jest konstruowana prawie wyłącznie w oparciu o słowne opisy, czasem wspomagane muzyką lub taktyczną planszą. Mistrz gry opisuje graczom ich otoczenie i akcje wykonywane przez bohaterów niezależnych, gracze natomiast opisują czynności wykonywane przez ich postaci. Do zadań mistrza gry należy również decyzja, które akcje podejmowane przez graczy osiągną zamierzone efekty, a które nie. Stopień dozwolonej identyfikacji między graczami a odgrywanymi przez nich postaciami – wypowiadanie się w pierwszej osobie, wykorzystanie rekwizytów. Żadna gra wideo, żaden film nie jest w stanie przynieść Wam takiej radości jak gry RPG. Na dzień dzisiejszy nie ma na świecie komputera, który prześcignie potęgę Waszych umysłów. Zapraszam na spotkania w świecie fantasy Warhammera, lub postapokaliptycznej Neuroshimy. Gra dedykowana jest dla początkujących jak i dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z RPG.
Zajęcia prowadzić będzie: mg Marcin Ślęzak


-  Warsztaty wokalne - "Mix w Twoim Głosie" 
Oferta przeznaczona jest dla wokalistów, amatorów, nauczycieli śpiewu, a także dla śpiewającej młodzieży, dzieci i wszystkich osób posługujących się głosem. Zapraszamy także osoby potrzebujące rehabilitacji głosu mówionego jak i śpiewanego.
Warsztaty obejmują:
1. Lekcje indywidualne:
- praca nad profesjonalną barwą głosu dobraną do stylistyki muzycznej;
- poszerzenie skali głosu;
- zdrowe użycie głosu w stylach od muzyki pop poprzez jazz, musical, muzykę klasyczną do
rockowej;
- pracę nad uzyskaniem jednolitej barwy głosu na całej skali.
2. Wykłady teoretyczno-praktyczne.
Dzięki uczestnictwu w warsztatach nauczysz się śpiewać czysto i dźwięcznie bez obciążania strun
głosowych, zwiększysz skalę głosu oraz dopracujesz swobodne przechodzenie od dźwięków niskich
do wysokich. Dowiesz się jak działa głos, co przeszkadza Ci w prawidłowym śpiewaniu, przekonasz
się jak ważne są słowa podczas śpiewania czy mówienia.
Zajęcia prowadzić będzie: Tomasz Sochacki, muzyk, wokalista, pedagog, trener wokalny.


Wszystkie warsztaty rozpoczną się od października, szczegóły wkrótce.
Serdecznie zapraszamy