poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Warsztaty artystyczne dla dzieci "Zwierzaki Cudaki"

W niedzielę 19 kwietnia b.r. odbyły się  kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci. Tym razem dzieci na zajęciach wykonały zwierzątka z kolorowych elementów kukurydzianych - PLAYCORN.


PLAYCORN to rewelacyjna zabawa która rozbudza zamiłowanie do kreatywnej zabawy, daje nieograniczone możliwości kreowania własnego świata pełnego żywych barw i niezwykłych pomysłów.


Tego rodzaju zabawa doskonale ćwiczy mięśnie rąk, pobudza wyobraźnię, ekspresję i pomysłowość, rozwija zmysł estetyczny, zdolności manualne w pracach trójwymiarowych, daje możliwość budowania płaszczyzn, pozwala zrozumieć pojęcie perspektywy. W ciekawy i dynamiczny sposób ćwiczy sprawność palców. Stymuluje wyobraźnię i motorykę.


Na początku zajęć dzieci wybrały swoje ulubione kolory i z kukurydzianych chrupek zrobiły swojego misia, łącząc poszczególne elementy za pomocą wody.


Po wykonaniu pierwszych prac, dzieci otrzymały drobny poczęstunek oraz wysłuchały polskiej legendy o syrence.


Jak zawsze dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną, która rozwija wrażenia wzrokowe, dotykowe, słuchowe oraz ruchowe.


W drugiej części zajęć dzieci  ozdobiły kolorowymi elementami Playcorn słodką babeczkę oraz wykonały swoje własne pomysły.


Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć tutaj 
Następne zajęcia odbędą się 9 maja i będzie to zabawa z gliną.