niedziela, 18 stycznia 2015

Warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka

W sobotę 17 stycznia b.r.  po krótkiej świątecznej przerwie odbyły się kolejne warsztaty artystyczne dla dzieci z Cork i okolic. Były to warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Każde dziecko otrzymało zestaw materiałów do wykonania kartki w kształcie księgi z okazji święta Dziadków.


Dzieci dzielnie pracowały tworząc swoje oryginale księgi dla swoich kochanych Babć i Dziadków.


Kartki - księgi zostały ozdobione kwiatami oraz udekorowane serduszkami.


Powstały piękne i oryginalne laurki dla Babć i Dziadków.


Po pracach plastycznych dzieci otrzymały drobny poczęstunek oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych z chustą animacyjną.Po zabawach rozpoczęły się próba do drugiej części warsztatów, czyli występów artystycznych dla wszystkich Babć i Dziadków z okazji ich święta.


Czasu było niewiele ale dzieci nauczyły się piosenki z pokazywaniem "Babciu Droga Babciu" oraz krótkich układów tanecznych do kolejnych piosenek dla Babci i Dziadka.


Pół godziny przed zakończeniem warsztatów przybyli Babcie, Dziadkowie oraz Rodzice na krótki występ artystyczny dzieci. Każde dziecko otrzymało serduszko na którym wpisało imiona swoich babć i dziadków.
Występ rozpoczął się krótkim przywitaniem zebranych gości oraz pozdrowieniem wszystkich Babć i Dziadków z Polski.Amelka, Victoria, Kinga oraz Nikola nauczyły się specjalnie na to spotkanie krótkich wierszyków o babci i dziadku. Po każdym wierszyku dzieci zaśpiewały piosenkę.
Dzieci trzymając w rękach czerwone różyczki specjalną piosenką złożyły życzenia wszystkim swoim Babciom i Dziadkom.

Więcej zdjęć z warsztatów można zobaczyć TUTAJ  a filmik z występów dzieci można zobaczyć TUTAJ