niedziela, 14 września 2014

Wyniki konkursu plastycznego "Wspomnienie z Wakacji"

Na konkurs plastyczny "Wspomnienie z Wakacji" organizowany przez My Little Craft World wpłynęło 15 prac w nastepujących kategoriach wiekowych:

5 prac dzieci w wieku 3-5 lat
7 prac dzieci w wieku 6-10
3 prace dzieci w wieku 11-15
Tematem pracy miało być wspomnienie, wydarzenie, widok, miejsce lub  przygoda z tegorocznych wakacji.
Prace mogły być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, wycinanki itp.). 

Specjalnie powołane jury oceniło prace w poszczególnych kategoriach wiekowych i wyłoniło zwycięzców. (po jednym z każdej kategorii wiekowej). Jury starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim walory artystyczne pracy, indywidualne podejście do tematu, oryginalność, kompozycja pracy a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy. 
Spośród nadesłanych prac Jury wybrało 3 zwycięzców

Kategoria wiekowa 3-5 lat

I miejsce uzyskując 27 punktów otrzymała Milena Bogowska lat 5 


Kategoria wiekowa 6-10 lat 

I miejsce uzyskując 31 punktów otrzymują: Zuzanna Jędrzejewska lat 9 


                                                  oraz Mateusz Nowak lat 10


Kategoria wiekowa 11-15 lat 

I miejsce uzyskując 16 punktów otrzymuje Sara Porębska 13 latNagrodę publiczności uzyskując 58 głosów otrzymuje Kinga Kościelniak


Wyróżnienie otrzymują:

Julia Szydłowska - 4 lata
Natalia Spryszak 4 lata
Irmina Imiołek 6 lat
Zuzanna Jarczyk - 7 lat
Liliana Bil - 9 lat
Klara Sych 10 lat
Sylwester Darłowski 11 lat

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy oraz medale. Osoby wyróżnione: drobne upominki i dyplomy.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace na nasz konkurs plastyczny.
Wręczenie nagród odbędzie się 4 października o godzinie 12.00 w The Haven- City Gates Cafe przy Bachelors Quay w Cork.
Osobom z poza Cork nagrody zostaną przesłane pocztą.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM! 
Już wkrótce odbędą się kolejne konkursy, zapraszamy do udziału

W skład jury oceniające prace składa się z następujących osób:


Karolina Rękas - ukończyła Policealne Studium Fotograficzne PHO-BOS we Wrocławiu oraz Policealne Studium Artystyczne w Głogowie. Swe umiejętności artystyczne kształciła pod okiem słynnego malarza Telemacha Pilitsidisa ( http://www.pilitsidis.com ). W swych pracach artystka podejmowała głównie temat portretu. Twórczość dopełnia działalność w dziedzinie projektowania odzieży. Obecnie wraz z mężem Grzegorzem ( www.artrekas.com ) prowadzi firmę graficzną Icon Studio Design Graphics ( www.iconsdg.com ) dziłającą w szeroko zakrojonej grafice cyfrowej. Strona internetowa Karoliny Rękas: www.karolina.artrekas.comAnna Szwarc, w internetowym świecie znana jako Kotbury.
Z zamiłowania i  wykształcenia plastyk.
Z pasją  tworzenia  od zawsze.
Od prawie 8 lat w Irlandii,  mama dwóch córek, wielbicielka kotów w tym 3 własnych.
Autorka bloga kotburykot.blogspot.com,Vito Werner, fotografik,architekt, autor trzech wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych, brał udział w kilku konkursach fotograficznych. Od 2003 r. w Irlandii.
Stronę internetowa Vita www.vitowerner.com.


Piotr Słotwiński - bloger i dziennikarz. Na blogu piotrslotwinski.com od czerwca 2004 roku opisuje perypetie zarówno swoje jak również dokumentuje ważne wydarzenia w życiu irlandzkiej Polonii, a jednocześnie publikuje w polonijnych tytułach prasowych ukazujących się w Irlandii. Teraz m.in. prowadzi fotograficzną dokumentację naszych warsztatów.

oraz nauczyciele My Little Craft World


Żaneta Jędrzejewska - Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale Pedagogiki Społecznej i słuchaczka Kolegium Nauczycielskiego na wydziale Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna.
Ukończyła I i II stopień kursu Pedagogiki Marii Montessorii (210 godz) oraz praktyki w przedszkolu M. Montessorii . Prywatnie mama dwóch córek, wielbicielka książek.
Lubi tworzyć, poznawać i ciągle uczyć się czegoś nowego. Od 2 lat zajmuję się ozdabianiem przedmiotów, pasja ta zrodziła się z potrzeby. Lubi ładne wnętrza, które mają duszę i osobisty akcent.


Agnieszka Niezgoda - Kalinowska absolwentka Cork College of Commerce o kierunku Early Childhood Care and Education odpowiednik wychowania wczesnoszkolnego. Obecnie odbywam praktyki w szkole podstawowej w Cork i nadal studiuje. Interesuje się psychologią dziecięcą i wszelkimi zagadnieniami z tym związanymi. Uwielbia czytać, opowiadać bajki. Interesuje się Yogą. Mama dwóch synów w wieku szkolnym. Uważa ze: każde dziecko jest inne, wyjątkowe i niepowtarzalne. Agnieszki motto: to przede wszystkim -słuchać dziecko- bo jeśli słuchamy dziecko wysłucha nas.


Agnieszka Chwaja - przewodnicząca jury - Absolwentka Pedagogiki o profilu ogólnym na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła również studia licencjackie na Wszechnicy Świętokrzyskiej z zakresu pracy socjalnej oraz Art Therapy  Course  w St John’s Central College w Cork. Przez kilka lat była wolontariuszem Świetlicy Środowiskowej "Mały Książę" w Krakowie, gdzie m.in. zajmowała się pomocą przy odrabianiu lekcji, prowadzeniu zajęć plastycznych i kształceniu umiejętności społecznych wśród dzieci napotykających na szczególne trudności życiowe. 
W Irlandii Od trzech lat prowadzi bloga Niebiesko Mi  związanaego z rękodziełem który tworzy. Realizauje się artystycznie tworząc słodkie bukiety oraz kartki ręcznie robione.
Od 2012 roku prowadzi projekt "MyCork Artystycznie", który jest adresowany do Pań chcących rozwijać swoje umiejętności w różnego rodzaju artystycznym rękodziele.